ministerstwo edukacji narodowej

mazowiecki kurator oswiaty

urzad gminy solec

 

     

        Dnia 16 czerwca 2026r. z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 5-8 Publicznej Szkoły Podstawowej w Pawłowicach wyjechali na wycieczkę do Tokarni, którą ufundował Urząd Miasta i Gminy Solec nad Wisłą.

     Podczas pobytu uczniowie:

- zwiedzili Skansen Wsi Kieleckiej w Tokarni oraz poznali zabytki i budownictwo kultury ludowej,

- odwiedzili Centrum Nauk Leonarda Da Vinci, które dostarczyło im wiele wrażeń i atrakcyjnej zabawy.

       Serdeczne podziękowania kierujemy do Urzędu Miasta i Gminy Solec nad Wisłą za wspaniały prezent z okazji Dnia Dziecka.

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

          Jest takie miejsce w sercu Gór Świętokrzyskich, gdzie można aktywnie spędzać czas. To Park Miniatur i Rozrywki Sabat Krajno.

         W dniu 15 czerwca 2026 roku, z okazji Dnia Dziecka, Urząd Miasta i Gminy w Solcu nad Wisłą ufundował dzieciom z klas 1-4 pobyt i moc wrażeń w  tym magicznym miejscu.

        Odbyliśmy szybką podróż dookoła świata po 60. najsłynniejszych miejscach. W kinie 6D w towarzystwie rajskich ptaków uczestniczyliśmy w niezapomnianej tropikalnej przejażdżce, za kierownicą samochodów w wyścigu myszek. Korzystaliśmy z różnych atrakcji w Parku Rozrywki. Zjeżdżaliśmy na pontonach po torach, jeździliśmy samochodzikami. Przetestowaliśmy swoje umiejętności chodzenia po wodzie. Skakaliśmy na eurobangee. Młodsi jeździli po torze skuterkami. Łódeczki pozwoliły nam przeżyć morską przygodę

        Czas spędzony w tym magicznym miejscu, na długo pozostanie w naszej pamięci.

         Dziękujemy serdecznie Miasto i Gmina Solec nad Wisłą za wspaniały prezent z okazji Dnia Dziecka

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

   

           Dnia 12 czerwca w naszej szkole odbył się Ekologiczny Piknik Rodzinny. Ach co to był za dzień…

         Program artystyczny dla rodziców w salach przedszkolnych wykonały nasze maluchy,  starszaki oraz zerówka. Sala gimnastyczna zgromadziła klasy I-VIII, rodziców i nauczycieli.  Dzieci poprzez wiersze, piosenki  i piękne życzenia wyraziły swoją miłość do najbliższych. Był to czas pełen wzruszeń, radości i wspólnych chwil. Występy młodych artystów zachwyciły wszystkich obecnych. Nie mogło również zabraknąć wspólnego czytania z rodzicami.

       Po części artystycznej wszyscy uczestnicy udali się na plac szkolny, gdzie czekało mnóstwo atrakcji, wspólne gry i zabawy oraz poczęstunek. Starsi uczniowie mieli również możliwość spróbowania swoich sił w Laboratorium Escape Room.

      Dziękujemy wszystkim za obecność. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy dla Rady Rodziców za pomoc w organizacji wydarzenia oraz Strażakom z OSP w Pawłowicach za poświęcony czas, pokazy sprzętu, wyposażenia wozu strażackiego i dostarczenie niezapomnianych wrażeń.   

,,Rodzina to mały świat stworzony z wielkiej miłości”

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

  

       11.06.2026r. uczestniczyliśmy w IV Ogólnopolskim Forum Szkół Partnerskich UMCS. Podczas wydarzenia zapoznaliśmy się z ofertą edukacyjną i działalnością wydziałów UMCS, wysłuchaliśmy wykładu „Geografia szczęścia – w poszukiwaniu recepty na dobre życie i obejrzeliśmy pokaz iluzjonistyczny „Magic Show”.

        Dziękujemy Uniwersytetowi Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie za zaproszenie na to wydarzenie i wspieranie rozwoju i pasji naszych uczniów.

 

 

 

 

 

 

     

 

 

      

   

        Dnia 9 czerwca 2026 roku uczniowie klasy VIII uczestniczyli w Dniu Kadeta w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą.

        Nasza drużyna w zawodach strzeleckich i konkurencjach z udzielania pierwszej pomocy zajęła I miejsce.

        Składamy serdeczne podziękowania Dyrekcji ZS oraz Organizatorom za miłą atmosferę i wspaniałą zabawę.

 

 

 

 

 

 

     

 

 

     

   

          Serdecznie zapraszamy przyszłych Przedszkolaków i ich Rodziców na dzień otwarty w przedszkolu w Pawłowicach w piątek 05.06.2026r. w godzinach 9.00-12.30.

 

 

 

     

 

 

      

        25 maja 2026r. w naszej szkole odbyły się niezwykle ważne i ciekawe zajęcia w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjno-obronnego „Edukacja z Wojskiem”. Projekt, przygotowany we współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Obrony Narodowej, objął uczniów klas 5, 6 i 7 Publicznej Szkoły Podstawowej w Pawłowicach.

       Wojskowi szkoleniowcy odwiedzili naszych uczniów, aby przekazać im wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Głównym celem zajęć było podniesienie świadomości młodzieży na temat współczesnych zagrożeń oraz wyrobienie odpowiednich nawyków w sytuacjach kryzysowych.

       Tematyka szkolenia obejmowała dwa zagadnienia: zachowanie w sytuacjach zagrożenia oraz cyberbezpieczeństwo. Żołnierze zwrócili szczególną uwagę na niebezpieczeństwa czyhające w sieci, zasady ochrony swoich danych osobowych oraz przeciwdziałanie dezinformacji.

        Dzięki temu spotkaniu nasi starsi uczniowie zyskali cenną wiedzę, która zwiększy ich bezpieczeństwo w codziennym życiu.

 

 

 

 

 

 

     

 

 

      

        Z okazji Dnia Pszczoły, który wypada 20 mają, uczniowie klasy 2 mieli okazję uczestniczyć w bardzo ciekawym spotkaniu z pszczelarzem Panem Krzysztofem Guzem. Dzieci dowiedziały się, jak ważną rolę pełnią pszczoły w przyrodzie i życiu człowieka. Poznały pracę pszczelarza. Podczas spotkania uczniowie oglądali strój pszczelarski oraz akcesoria wykorzystywane w pasiece. Nie zabrakło również ciekawostek o życiu pszczół, produkcji miodu i zasadach bezpiecznego zachowania w pobliżu owadów. Spotkanie było cenną lekcją przyrody i wzbudziło duże zainteresowanie wśród dzieci.

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

         W dniu 14.05.2026 r. w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu odbył się turniej szachowy pod patronatem Polskiego Związku Szachowego dla uczniów szkół, które przystąpiły do programu „Szachy w mazowieckiej szkole”. Zawody skierowane były dla uczniów klas 5 – 7. Naszą szkołę reprezentował Wojciech Szkoruda - uczeń klasy 5. Jako świeżo upieczony zwycięzca naszego szkolnego turnieju – stanął do rywalizacji z najlepszymi młodymi szachistami z regionu.

         Walka na szachownicach była niezwykle zacięta. Wojtek zaprezentował genialną formę i do samego końca liczył się w grze o najwyższy stopień podium. Od zwycięstwa w swojej kategorii wiekowej dzieliło go zaledwie 0,5 punktu! Ostatecznie nasz reprezentant wywalczył rewelacyjne 4. miejsce.

         To ogromny sukces i dowód na to, że systematyczna praca oraz pasja przynoszą wspaniałe efekty.

         Gratulacje dla Wojtka !

 

 

 

 

 

 

     

 

 

     

        Wycieczka integracyjna przedszkolaków i ich Rodziców. Nasi najmłodsi uczniowie miło spędzili dzień na ,,Farmie iluzji” w miejscowości Mościska. Dzieci miały okazję bawić się, obserwować przyrodę i miło spędzić czas, a rodzice spokojnie porozmawiać i wspólnie zrelaksować się na łonie natury.

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

         Dzieci z naszej szkoły miały okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z pisarką Martą Maj i jej ulubionym psem Preclem. Wydarzenie było zorganizowane przez Miejsko - Gminną Bibliotekę Publiczną w Solcu nad Wisłą w Publicznej Szkole Podstawowej w Solcu nad Wisłą.

       Było to bardzo inspirujące spotkanie, podczas którego uczniowie poznali twórczość Pani Marty.

       Dzieci nauczyły się, jak właściwie i bezpiecznie postępować z psem, jak odczytywać jego zachowanie oraz jak okazywać mu troskę i szacunek

       Obecność sympatycznego Precla wprowadziła radosną i swobodną atmosferę zachęcając wszystkich do aktywnego udziału i zadawania pytań.

 

 

 

 

 

 

     

 

 

     

        5 maja 2026 roku uczniowie z klas 1-3 odwiedzili Wioskę Indiańską Topai, położoną nieopodal Lublina, aby poznać niezwykły świat Indian Ameryki Północnej. Pogodne niebo zapowiadało dobry dzień.

        Gdy dotarliśmy na miejsce, już czekali na nas nasi przewodnicy. To nie było zwykłe zwiedzanie wioski. Dzieci od pierwszych chwil stały się jednym "plemieniem" - ćwiczyły okrzyki, malowały twarze, strzelały z łuku. Dla odważnych była do pokonania "ścieżka bosych stóp", labirynt, liny. Dzieci były w różnych tipi:

w kuchennym poznaliśmy ciekawostki o pokrzywie

w wojennym - oglądaliśmy broń

w tipi dźwięków - graliśmy na różnych instrumentach. 

        W wiosce czekały na nas kózki i króliki, które karmiliśmy z ogromną przyjemnością. Mieliśmy niepowtarzalną okazję obcowania z naturą, współdziałania w grupie i doświadczania samodzielności. Program wycieczki obejmował też elementy survivalu. Poznaliśmy sztukę rozpalania ognia i filtrowania wody. Tylko nieliczni podjęli próbę budowania szałasu. W wiosce każdy znalazł coś dla siebie. Był również czas na zabawę na dmuchawcach.

         Po czterech godzinach zabawy terenowej, połączonej z aktywną nauką o kulturze rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej, z apetytem zjedliśmy obiad. Po obiedzie był czas na zakup pamiątek i wykonanie indiańskich naszyjników.

         Wymarzona pogoda, słońce, natura, śmiech, mnóstwo zabawy i pozytywnej energii towarzyszyły nam do końca wycieczki. Cieszymy się, że poznaliśmy miejsce z niepowtarzalnym klimatem.