W dniu 03.03.2026r. uczniowie PSP w Pawłowicach udali się do Bałtowa na stok narciarski.
Celem było:
Nauczyciele wychowania fizycznego od podstaw uczyli swoich podopiecznych tajników sztuki narciarskiej: wkładania obuwia, zapinania i odpinania nart, podchodzenia pod stok, jazdy pół-pługiem i pługiem, skrętów w prawo i lewo, zatrzymania oraz zachowania się na wyciągu. Nikt z uczestników nie odniósł żadnych urazów i wszyscy do szkoły wrócili z ogromną ochotą kontynuowania dalszej nauki jazdy na nartach.
3 marca 2026 r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w ciekawych warsztatach poświęconych doradztwu zawodowemu i planowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej, które odbyły się w Bibliotece Pedagogicznej w Lipsku. Oprócz warsztatów uczniowie zapoznali się z bogatym księgozbiorem biblioteki, poznali jak wygląda współcześnie praca bibliotekarza, zaznajomili się z "bibliotecznym zwierzyńcem" oraz obejrzeli teatrzyk kamishibai.
Opiekunami były Panie: Jolanta Smagieł oraz Anna Cieślik-Baryła.
Dziękujemy pracownikom biblioteki za miłą atmosferę i ciekawą formę warsztatów.
26 lutego dziewczęta z klas 7-8 wzięły udział w powiatowych zawodach piłki siatkowej w Lipsku. Z ogromnym zaangażowaniem, pokazując prawdziwego ducha sportu zajęły trzecie miejsce. Nie zabrakło emocji - radość po udanych akcjach przeplatała się z niepewnością przy wyrównanym wyniku.
Końcowa klasyfikacja:
Choć rywalizacja była zacięta najważniejsze okazały się przeżycia i niezapomniane sportowe emocje. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Babci i Dziadka to jedno z najbardziej wzruszających chwil w roku. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość, podczas której dzieci mogły wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek dla ukochanych babć i dziadków.
Wyjątkowych gości powitała pani dyrektor Beata Krygier. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały program artystyczny. Były wierszyki, piosenki, tańce, które wywołały uśmiech i niejedną łzę wzruszenia na twarzach zaproszonych gości. Po części artystycznej mali artyści wręczyli własnoręcznie wykonane upominki
Następnie rodzice zaprosili na słodki poczęstunek. To wyjątkowe spotkanie było doskonałą okazją do rozmów i umacniania więzi międzypokoleniowych. Dziękujemy wszystkim gościom za obecność i wspólnie spędzony czas
24 lutego 2026 r. uczniowie klasy VIII naszej szkoły odwiedzili Urząd Miasta i Gminy w Solcu nad Wisłą. Wizytę rozpoczęło spotkanie z Panią Burmistrz - Małgorzatą Eweliną Szymańską w sali obrad Rady Miejskiej. Pani Burmistrz w niezwykle ciekawy sposób opowiedziała o swojej pracy oraz o funkcjonowaniu Urzędu Miasta i Gminy Solec nad Wisłą. Udzielala także wyczerpujących odpowiedzi na pytania uczniów. Następnie pokazała swoje miejsce pracy oraz oprowadziła nas po wszystkich referatach urzędu. Największe zainteresowanie wzbudziły sprawy finansowe i rozmowa z Panią Skarbnik Ewą Sikorską, Wizyta była bardzo praktyczną lekcją wiedzy o społeczeństwie. Dziękujemy Pani Burmistrz za poświęcony nam czas oraz wszystkie przekazane informacje.
15 lutego, był to dzień pełen zimowej energii i radości. Wspólne chwile na lodzie w Szwajcarii Bałtowskiej, super atmosfera i aktywnie spędzony czas pozostaną na długo w pamięci.
W dniu19.12.2025r. w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. Uczniowie z klas II, IV, V, VII i VIII przedstawili historię Narodzenia Pańskiego. Poprzez słowo, śpiew, gest pokazali jak ważna jest miłość, dobroć i obecność drugiego człowieka.
Po zakończeniu przedstawienia głos zabrali pani Dyrektor i zaproszeni goście, którzy skierowali serdeczne życzenia świąteczne do uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację oraz licznie zgromadzonej publiczności za obecność i wspólne świętowanie.
W dniu 16.12.2025r. uczniowie klas I–III Publicznej Szkoły Podstawowej w Pawłowicach wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym na warsztaty wyrobu i ozdabiania szkła. Odbyły się one w Glass Studio Marek Jargiło we Wronowie .
Podczas warsztatów dzieci miały okazję obejrzeć pokaz ręcznego wyrobu szkła, poznać etapy jego powstawania oraz narzędzia wykorzystywane w pracy hutnika. Następnie, pod kierunkiem instruktorów, uczniowie brali udział w zajęciach praktycznych polegających na wykonywaniu kwiatka ze szkła oraz ozdabianiu szklanych przedmiotów. Każdy uczestnik wykonał własną pracę, którą mógł zabrać ze sobą na pamiątkę.
W naszej szkole w dniu 11 grudnia odbyły się warsztaty przyrodnicze dla klas 1-3 i przedszkola. Mogliśmy zobaczyć, dotknąć i nakarmić żywe, egzotyczne motyle, a także poznać ich cykl życiowy. W programie nie zabrakło obserwacji mikroskopowych, gier edukacyjnych oraz aktywności plastycznych.
Dziękujemy Lubelskiej Motylarni za warsztaty i niezapomniane chwile.
Dnia 10 grudnia uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w serii wartościowych warsztatów, przeprowadzonych przez panią Weronikę Kucaba z Centrum Profilaktyki EKSPERT w Krakowie, poświęconych tematom ważnym dla ich bezpieczeństwa, dobrostanu i relacji z innymi.
Zajęcia dotyczyły m.in.:
- radzenia sobie z nieprzyjemnymi emocjami,
- rozwiązywania konfliktów,
- empatii i budowania porozumienia,
- przeciwdziałania przemocy i mobbingowi,
- troski o zdrowie psychiczne.
Spotkania były prowadzone w formie rozmów, ćwiczeń i zadań angażujących uczniów, dzięki czemu mogli oni nie tylko zdobyć wiedzę, ale też przećwiczyć praktyczne umiejętności przydatne na co dzień.
Jesteśmy dumni z aktywności i zaangażowania naszych uczniów. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenia pomogą im jeszcze lepiej radzić sobie w różnych sytuacjach i budować dobre, zdrowe relacje.