Dnia 11 stycznia 2025 roku rozpoczynają się w naszej szkole zajęcia z nauki gry w tenisa, które będą się odbywać w pięciu grupach.
W dniu 04.12.2024r. w sali gimnastycznej PSP w Pawłowicach odbył się turniej piłki nożnej. Wzięły w nim udział szkoły z terenu Gminy Solec nad Wisłą
Zawody otworzyła dyrektor PSP w Pawłowicach Pani Beata Krygier. Życzyła uczestnikom miłych wrażeń, dobrej zabawy i gry fair play.
W czasie zawodów wyłoniono reprezentanta Gminy Solec nad Wisłą w Turnieju Mikołajkowym o Puchar Powiatowego Komendanta Policji w Lipsku, który odbędzie się 13 grudnia w PSP w Siennie. Zaszczyt reprezentowania Gminy przypadł drużynie z naszej szkoły. Drugie miejsce zajęła drużyna z PSP Solec nad Wisłą, a trzecie miejsce NSP w Przedmieściu Dalszym.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy
27 listopada 2024 r. Burmistrz Miasta i Gminy Solec nad Wisłą Małgorzata Szymańska oraz skarbnik Ewa Sikorska podpisały umowę na dofinansowanie zadania pt. „Ekologiczna pracownia marzeń w Publicznej Szkole Podstawowej w Pawłowicach”. Umowę podpisano w ramach programu „Edukacyjne pracownie ekologiczne” z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Kwota dofinansowania wynosi 50.000,00 zł, a całkowita wartość zadania to 72.000,00 zł. Pozostała kwota to wkład Miasta i Gminy Solec nad Wisłą.
Projekt obejmuje:
- prace remontowe związane z modernizacją pracowni,
- zakup pomocy dydaktycznych do edukacji ekologicznej,
- zakup sprzętu laboratoryjno-badawczego,
- wyposażenie pracowni (stoliki, krzesła, tablica, szafki itp.),
- zakup urządzeń multimedialnych i komputerowych.
W wyniku realizacji zadania uczniowie i uczennice będą mieli okazję rozwijać świadomość ekologiczną, eksperymentalno-badawczą i odpowiedzialność za najbliższe środowisko przyrodnicze. Nowa eko-pracownia umożliwi dzieciom i młodzieży poznawanie tajemnic świata, kosmosu oraz zrozumienie praw natury. Wszystko to w zgodzie z przyrodą, by poprawić jakość życia obecnych i przyszłych pokoleń.
Dzisiaj tj. wtorek 19 listopada rozpoczyna się głosowanie internetowe na zgłoszony film do konkursu ,,Dzieciaki do rakiet ‘’, którego partnerem jest Bank BNP Paribas. Nasi uczniowie nagrali filmik, w którym odpowiadają na pytanie: Dlaczego warto uczyć się gry w tenisa?
Głosowanie przebiega w kilku prostych krokach:
1. Wejdź na podgląd zgłoszenia:
https://lp.bnpparibas.pl/dzieciakidorakiet/konkurs/?l=c18&lr=klub&i=ac683478
2. Wprowadź swój nr telefonu i kliknij przycisk Wyślij kod.
3. Na podany nr telefonu otrzymasz kod SMS ważny do końca dnia.
4. Wprowadź go na stronie i kliknij przycisk Zagłosuj.(BEZPŁATNIE)
Głosować trzeba aż 5 razy dziennie. Głosowanie potrwa od 19 listopada do 2 grudnia 2024 roku.
W imieniu naszych uczniów i rodziców dziękujemy za każdy oddany głos.
Facebook: @BNPParibasBankPolska
Instagram:@bnpparibaspl
LinkedIn: @BNPParibasBankPolska
15 listopada 2024 r. w wielu krajach obchodzony jest XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w te międzynarodowe obchody.
W sali gimnastycznej odbyły się konkursy i zabawy, w wyniku których zostali wyłonieni Eksperci Tabliczki Mnożenia. W zabawach wzięli udział uczniowie od klasy III do VIII. W konkurencjach liczyła się nie tylko znajomość tabliczki mnożenia, ale także sprawność fizyczna i refleks. Wszyscy biorący udział w zabawie świetnie się bawili.
W dniu 14.11.2024r. w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach programu „Edukacja z wojskiem”. Ich głównym celem było podniesienie świadomości młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności, kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.
Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz zasadami udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie poprowadzili żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu – porucznik Jacek Moskwa i starszy szeregowy Łukasz Bicz. Zajęcia miały charakter praktyczny, były bardzo ciekawe i dostosowane do wieku odbiorców .
W piątek 8 listopada nasza szkoła wzięła po raz kolejny udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie wspólnie z nauczycielami, pracownikami szkoły, rodzicami i Panią Burmistrz odśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego''.
Po hymnie uczniowie przedstawili przygotowany montaż słowno-muzyczny.
W ten sposób uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W dniu 5 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.
W tym dniu przenieśliśmy się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pamiętamy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Dzięki temu świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Dlatego w ramach akcji: Cała Polska Czyta Dzieciom pod hasłem ,,Czytamy z wolontariatem” - starsi uczniowie czytali swoim młodszym koleżankom i kolegom wspaniałe baśniowe opowieści.
Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych, sprawił dzieciom wiele radości.
„Dumni rodzice na widowni, ten moment jest wzruszenia wart, ślubuję uczniem być prawdziwym, szkolnej to przygody start” …
Dnia 4 października2024 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Pawłowicach w obecności rodziców i wielu gości, odbyło się uroczyste ślubowanie klasy I i pasowanie na ucznia poprzedzone programem artystycznym w wykonaniu uczniów klasy I.
Wśród gości byli m. in. Burmistrz Miasta i Gminy Solec nad Wisłą Pani Małgorzata Szymańska, Pan Rafał Molga – Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu, Pani Roksana Dąbrowska – Czerwonka -Sekretarz Miasta i Gminy Solec nad Wisłą, Ks. Mariusz Krycia proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach, Pani Katarzyna Krygier – Kierownik Centrum Usług Wspólnych w Solcu nad Wisłą, Pani Karolina Pawlak – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Rodzice klasy I.
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i całą masę prezentów. Były kuferki ze słodyczami, kubeczki z imionami od Pani Burmistrz , linijki z imionami i miła niespodzianka od ks. Mariusza Kryci .
To była wyjątkowa i niezapomniana uroczystość.
,,Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania’’- to akcja, której najważniejszymi odbiorcami są dzieci. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jej celem jest promowanie głośnego czytania wśród dzieci oraz ukazanie przyjemności płynącej z czytania i słuchania.
W naszej szkole ,,Dzień Głośnego Czytania’’ w tym roku obchodziliśmy 30 września. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-IV wysłuchali opowiadań, baśni, opowieści dla dzieci oraz wierszy czytanych przez zaproszonych gości. Byli nimi: p. Burmistrz- Małgorzata Szymańska, p. Dyrektor-Beata Krygier, p. Przewodnicząca Rady Rodziców – Karolina Pawlak oraz Państwo Irena i Władysław Bajkowscy z ,,Twoje Radio Lipsko’’.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne czytanie, które inspiruje, relaksuje i jest źródłem radości.