28.01.2025r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Pawłowicach odbyła się niezwykle ważna i długo wyczekiwana uroczystość – oficjalne otwarcie Ekologicznej Pracowni Marzeń. Nowoczesne miejsce nauki i eksperymentów przyrodniczych powstało dzięki wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w wysokości 50 000 zł, oraz dzięki wkładowi własnemu Urzędu Miasta i Gminy Solec nad Wisłą w wysokości 22 000 zł.
Ekologiczna Pracownia Marzeń to przestrzeń stworzona z myślą o rozwijaniu pasji przyrodniczych i ekologicznych uczniów. Wyposażona w nowoczesne urządzenia pomiarowe, pomoce dydaktyczne, modele edukacyjne oraz monitor interaktywny, pozwala na prowadzenie eksperymentów i badań, które rozbudzają ciekawość oraz zachęcają do zgłębiania tajników nauki.
W uroczystości otwarcia ekopracowni uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych, dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas:
Swoją obecnością zaszczycili nas:
- Pani Małgorzata Szymańska – Burmistrz Miasta i Gminy Solec nad Wisłą
- Pan Patryk Fajdek - II Wicewojewoda Mazowiecki,
- Pan Rafał Molga- Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu
- Ks. Mariusz Krycia- Proboszcz Parafii pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach
- Pani Jadwiga Kandyba- Przewodnicząca Rady Miejskiej w Solcu nad Wisłą
- Pani Roksana Dąbrowska- Czerwonka - Sekretarza Miasta i Gminy Solec nad Wisłą
- Pani Ewa Sikorska - Skarbnik Miasta i Gminy Solec nad Wisłą
- Pani Katarzyna Krygier- Kierownik Centrum Usług Wspólnych w Solcu nad Wisłą
- Pan Romuald Kowaleczko – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Przedmieściu Dalszym
- Pani Iwona Borek - Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Solcu nad Wisłą
- Pana Jerzy Cieślik – poprzedni Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Pawłowicach
- Pani Monika Matysiak – Przewodnicząca Rady Rodziców naszej Szkoły
- Pani Agnieszka Post – Dyrektor IT EDU.
Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali krótkie przedstawienie ekologiczne, podkreślające znaczenie ochrony środowiska i dbania o naszą planetę.
Obecni na uroczystości goście, dyrektor szkoły oraz Burmistrza Miasta i Gminy Solec nad Wisłądokonali oficjalnego otwarcia pracowni, zrywając symboliczne kwiaty z drzwi pracowni.
Po części oficjalnej i poświęceniu pracowni, wszyscy obecni mieli okazję spróbować wyjątkowego tortu, który wyglądem przypominał łąkę. Następnie odbyły się pierwsze pokazowe zajęcia wykorzystaniem zakupionego sprzętu oraz warsztaty tworzenia "lasu w szkle" – symbolicznego gestu wspólnej troski o naszą planetę.
Każdy z gości otrzymał również ekologiczny upominek wykonany przez uczniów.
Otwarcie Ekologicznej Pracowni Marzeń to krok w stronę nowoczesnej edukacji, która pozwoli uczniom zdobyć wiedzę poprzez doświadczenia i praktykę. Nowoczesne wyposażenie umożliwi realizację innowacyjnych lekcji biologii, chemii i przyrody a także zajęć pozalekcyjnych, co z pewnością wpłynie na rozwój młodych naukowców.
Cała społeczność szkolna cieszy się z nowego miejsca nauki i ma nadzieję, że Ekologiczna Pracownia Marzeń stanie się inspiracją do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego wspaniałego projektu, a w szczególności:
- Pani Burmistrz Małgorzacie Szymańskiej oraz Panu Zbigniewowi Deptule – Prezesowi Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie za wsparcie finansowe i merytoryczne projektu,
- Pani Ewie Sikorskiej – Skarbnik Miasta i Gminy Solec nad Wisłą oraz Pani Katarzynie Krygier – Kierownik Centrum Usług Wspólnych, za pomoc w realizacji przedsięwzięcia,
- Pani Agnieszce Post za dbałość o wyposażenie pracowni w nowoczesne meble, sprzęt multimedialny i specjalistyczne pomoce dydaktyczne,
- Rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie Ekologicznej Pracowni Marzeń oraz organizację uroczystości otwarcia.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie w realizację tego wyjątkowego projektu, który z pewnością przyniesie korzyści uczniom i całej społeczności lokalnej!